perjantai, 14. joulukuu 2018

Viikko 51 / 2018

Maanantai 17.12. Toimintaterapiaryhmät

9.15      Ulkoilua 4 krs
10.30    Toimintaryhmä + asukaskokous 2 krs
12.30    Toimintaryhmä + asukaskokous 1&3 krs
13.30    Toimintaryhmä + asukaskokous 4 krs

Aihe: Jouluinen muistelutuokio

Tiistai 18.12.

9.15      Ulkoilua 3 krs
10.15    Päiväkotilapset vierailevat ryhmäkodeissa laulamassa
12.30     Ulkoilua 1 & 2 krs
14.00     Joulujuhla ruokasalissa

Aihe:

Keskiviikko 19.12.

14.00    Ehtoollishartaus

Iltapäivä: Kädentaidot

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Torstai 20.12.

Iltapäivä: Luku- ja liike (tuolijumppa ja ääneenluku)

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Perjantai 21.12.

Iltapäivä:

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Lauantai 22.12.

Iltapäivä: Musiikkia ja laulua

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Sunnuntai 23.12.

Iltapäivä: Uutisviikko (ajankohtaisten uutisten lukua)

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

perjantai, 7. joulukuu 2018

Viikko 50 /2018

Maanantai 10.12. Toimintaterapiaryhmät

9.15      Ulkoilua 4 krs
10.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 1&2 krs
12.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 3 krs
13.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 4 krs
14.45    Ulkoilua 1&2 krs

Aihe: Jouluinen yhteislaulu

Tiistai 11.12.

14.00   Seurakunnan laulutuokio

Keskiviikko 12.12.

Iltapäivä: Kädentaidot

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Torstai 13.12.

Aamupäivä: Seurakunnalla
Iltapäivä: Luku- ja liike (tuolijumppa ja ääneenluku)

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Perjantai 14.12.

9.30      Helluntai seurakunta laulattaa asukkaita
10.30    Toimintaryhmä:  2 krs
12.30    Toimintaryhmä: 1&3 krs
13.30    Toimintaryhmä: 4 krs
14.45    Ulkoilua 3 krs

Päivällisen jälkeen Sibelius-Akatemia esittää joululauluja asukkaille.

Ryhmien aihe: Jouluiset mausteet

Lauantai 15.12.

Iltapäivä: Musiikkia ja laulua

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Sunnuntai 16.12.

Iltapäivä: Uutisviikko (ajankohtaisten uutisten lukua)

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

perjantai, 30. marraskuu 2018

Viikko 49 / 2018

Maanantai 3.12. Toimintaterapeutin ryhmät

9.15      Ulkoilua 4 krs
10.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 1&2 krs
12.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 3 krs
13.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 4 krs
14.45    Ulkoilua 1&2 krs

Aihe: Isänmaalliset laulut

Tiistai 4.12. Toimintaterapeutin ryhmät

9.15      Ulkoilua 3 krs
10.30    Toimintaryhmä 4 krs
12.30    Toimintaryhmä 3 krs
13.30    Toimintaryhmä 1& 2 krs

Aihe: Itsenäisyyspäivä askartelua

Keskiviikko 5.12.

Iltapäivä: Kädentaidot

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Torstai 6.12.

Iltapäivä: Luku- ja liike (tuolijumppa ja ääneenluku)

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Perjantai 7.12.

Iltapäivä: Pelailua yksin tai ryhmissä

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Lauantai 8.12.

Iltapäivä: Musiikkia ja laulua

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Sunnuntai 90.12.

Iltapäivä: Uutisviikko (ajankohtaisten uutisten lukua)

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

maanantai, 26. marraskuu 2018

Viikko 48 / 2018

Maanantai 26.11. Toimintaterapeutin ryhmät

9.15      Ulkoilua 4 krs
10.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 1&2 krs
12.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 3 krs
13.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 4 krs
14.45    Ulkoilua 1&2 krs

Aihe: Lauluvisa

Tiistai 27.11. Toimintaterapeutin ryhmät

9.15      Ulkoilua 3 krs
10.30    Toimintaryhmä 4 krs
12.30    Toimintaryhmä 3 krs
13.30    Toimintaryhmä 1& 2 krs

Aihe: Eläinten talvehtiminen

Keskiviikko 28.11.

Iltapäivä: Kädentaidot

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Torstai 29.11.

Iltapäivä: Luku- ja liike (tuolijumppa ja ääneenluku)

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Perjantai 30.11.

Iltapäivä: Pelailua yksin tai ryhmissä

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Lauantai 1.12.

Iltapäivä: Musiikkia ja laulua

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Sunnuntai 2.12.

Iltapäivä: Uutisviikko (ajankohtaisten uutisten lukua)

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

maanantai, 19. marraskuu 2018

Viikko 47 / 2018

Maanantai 19.11. Toimintaterapeutin ryhmät

9.15      Ulkoilua 4 krs
10.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 1&2 krs
12.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 3 krs
13.30    Musiikki-/aistiryhmä + asukaskokous 4 krs
14.45    Ulkoilua 1&2 krs

Aihe:

Tiistai 20.11. Toimintaterapeutin ryhmät

9.15      Ulkoilua 3 krs
10.30    Toimintaryhmä 4 krs
12.30    Toimintaryhmä 3 krs
13.30    Toimintaryhmä 1& 2 krs

Aihe:

Keskiviikko 21.11.

Iltapäivä: Kädentaidot

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Torstai 22.11.

Iltapäivä: Luku- ja liike (tuolijumppa ja ääneenluku)

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Perjantai 23.11.

Iltapäivä: Pelailua yksin tai ryhmissä

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Lauantai 24.11.

Iltapäivä: Musiikkia ja laulua

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.

Sunnuntai 25.11.

Iltapäivä: Uutisviikko (ajankohtaisten uutisten lukua)

Tuokiot pidetään ryhmäkodeittain.